O nas

Dążących do dostarczenia najbardziej efektywnych i przyjaznych rozwiązań dla naszych klientów.

Kontakt

Skontaktuj się z nami poprzez formularz, e-mail lub telefonicznie - zawsze służymy pomocą.

Blog

Zanurz się w świecie finansów z naszymi aktualnymi artykułami, poradami i analizami.

Kariera

Dołącz do naszego dynamicznego zespołu i rozwijaj swoją karierę w środowisku pełnym pasji i innowacji.

Czarny Piątek w Polsce 2023 i Cyberponiedziałek.

Nadchodzi najbardziej oczekiwany dzień dla wszystkich miłośników zakupów – Czarny Piątek. W tym dniu można znaleźć potrzebne produkty w atrakcyjnych cenach. Ważne jest, aby znać listę sklepów z najlepszymi ofertami i pamiętać o zakupach online.

Kiedy przypada Czarna Piątek w Polsce?

W tym roku Czarna Piątek przypada na ostatni piątek listopada, czyli 24 listopada. W tym dniu będą najbardziej atrakcyjne wyprzedaże i oferty od różnych marek. Jednak akcje i zniżki nie ograniczają się tylko jednym dniem, czasem trwają przez tygodnie. Istnieje nie tylko Czarny Piątek, ale także Czarny Tydzień, który zazwyczaj rozpoczyna się tydzień przed Czarnym Piątkiem, ale może zacząć się już na początku listopada.

Chociaż może się wydawać, dlaczego oferować ogromne zniżki na produkty, które i tak są kupowane? Jednak ten dzień jest korzystny dla wszystkich, ponieważ klienci mogą zaspokoić swoje potrzeby za przystępną cenę, a sprzedawcy sprzedają większą ilość towarów. Najważniejsze to zdążyć na atrakcyjne okazje i pamiętać, że kolejki będą imponujące. Alternatywą mogą być zakupy online.

Jakich zniżek można oczekiwać w Czarny Piątek w 2023 roku?

Mimo wysokiej inflacji w krajach europejskich, sprzedawcy nadal będą oferować zniżki swoim klientom. Najczęściej w tym dniu w Polsce kupowane są produkty elektroniczne i odzież. To właśnie na te grupy towarów zazwyczaj obowiązują największe zniżki – do 70%. Rzadziej kupuje się sprzęt AGD i obuwie. Wśród kobiet popularne są sklepy kosmetyczne, perfumy, bielizna i akcesoria. Mężczyźni wybierają obuwie, akcesoria do hobby, konsole do gier, elektronikę oraz prezenty dla swoich bliskich na święta.

Zniżki będą kształtować się w następujący sposób:

  • w 10% sklepach – do 70%;
  • w 50% supermarketach – do 30%;
  • na platformach internetowych – do 40%;
  • inne sieci handlowe – 20-30%.
    Większość sklepów dba nie tylko o zwiększenie ilości sprzedawanych produktów, ale także o aktywność w swoich mediach społecznościowych i aplikacjach mobilnych. Dlatego zniżki będą większe dla klientów, którzy wchodzą w tzw. kluby sklepów i subskrybują ich aktualności. Aby to zrobić, należy pobrać aplikację lub odwiedzić stronę internetową, wprowadzić login i hasło. W rezultacie otrzymacie zniżki i powiadomienia o nadchodzących aktualizacjach. Ponadto możecie zamawiać online, unikając w ten sposób długich kolejek.

Największych zniżek można spodziewać się w takich sklepach jak RTV Euro AGD, Huawei, Allegro, Media Expert, MediaMarkt, Philips, Samsung, Ikea, Amazon, Philips, Lidl, Pepko i innych.

Jak sprawdzić, czy zniżki są prawdziwe?

Nie brak sytuacji, gdy zniżki są nieszczerze, czyli specjalnie zawyżane, a następnie obniżane do poziomu kosztów. W Polsce w tym celu wprowadzono dyrektywę Omnibus w celu sprawdzenia sklepów i zniżek, jakie oferują. Zgodnie z tą dyrektywą sprzedawcy muszą raportować najniższe ceny towarów w ciągu ostatnich 30 dni. Obecnie jest to zobowiązanie przed klientami. W styczniu 2023 roku dyrektywa ta weszła w życie, dlatego nieuczciwe sklepy będą musiały zapłacić kary w wysokości 40 000 złotych.

Dodatkowo, bądźcie uważni, aby nie zostać ofiarą oszustw internetowych.

Jak wygląda Cyber Poniedziałek w Polsce w 2023 roku?

Warto zaznaczyć, że wiele krajów, w tym Polsce, obchodzi Cyber Poniedziałek (Cyber Monday). Ten dzień jest ważny dla konsumentów, ponieważ wiele sklepów internetowych nadal oferuje atrakcyjne zniżki na swoje produkty i usługi. Chodzi o elektronikę, AGD, odzież, kosmetyki, zabawki i inne. Dlatego wszystkie towary, które pozostały po Czarnym Piątku, można kupić w Cyber Poniedziałek online.

Mimo że to dzień roboczy, warto poświęcić czas i odwiedzić ulubiony sklep w poszukiwaniu atrakcyjnych zniżek. Ponadto można znaleźć ciekawe prezenty na nadchodzące święta dla swoich bliskich, nie wydając przy tym dużo pieniędzy.

Zobacz też:

Porady inwestycyjne: gdzie najlepiej inwestować w roku 2024

W górę czy w dół? Prognozy kursu złotego na początek 2024 roku

Inflacja w październiku spadła do 6,5% w ujęciu rocznym.

Menu

Kalkulator & Kursy walut

Sprawdź aktualne kursy i dokładnie obliczyć wartość przewidywanej wymiany walut.

Aplikacja mobilna

Wymieniaj waluty szybko i wygodnie dzięki naszej nowoczesnej aplikacji na smartfony.

Pomoc

Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiązać wątpliwości.

O nas

Dążących do dostarczenia najbardziej efektywnych i przyjaznych rozwiązań dla naszych klientów.

Kontakt

Skontaktuj się z nami poprzez formularz, e-mail lub telefonicznie - zawsze służymy pomocą.

Blog

Zanurz się w świecie finansów z naszymi aktualnymi artykułami, poradami i analizami.

Kariera

Dołącz do naszego dynamicznego zespołu i rozwijaj swoją karierę w środowisku pełnym pasji i innowacji.